Realizacje

MDK Transport pianin i fortepianów w Paryżu.

Transport pianin i fortepianów to nie tylko przewiezienie instrumentu. To również idealna okazja do poznawania nowych ciekawych ludzi jak również nowych ciekawych miejsc. Zawsze z uśmiechem na twarzy wyruszamy w kolejną trasę po Europie ponieważ jest to świetny moment na zwiedzanie.

Tym razem fortepian z Filharmonii Warszawskiej wyjechał w podróż do Paryża a dokładnie do Philharmonie de Paris. Philharmonie de Paris to instytucja kulturalna w Paryżu , która łączy różne przestrzenie poświęcone muzyce. Główne budynki znajdują się w Parc de la Villette na północno-wschodnim krańcu Paryża. U podstaw tego zestawu przestrzeni znajduje się symfoniczna sala koncertowa o powierzchni 2400 miejsc, zaprojektowana przez Jeana Nouvela i otwarta w styczniu 2015 r. Miejsce zachwyca zarówno wewnątrz jak i zewnątrz.

Trasa koncertowa Rafała Blechacza.

Jak już wcześniej wspominaliśmy transport pianin i fortepianów to okazja do poznawania nowych ciekawych osobowości. Rafała Blechacza mieliśmy okazję już poznać w przy pierwszej współpracy. Wcześniej realizowaliśmy transport fortepianu na potrzeby występów kameralnych jak i niedawnej trasy koncertowej po Polsce. W ramach tejże trasy mieliśmy okazję realizować transport fortepianu na deski scen w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

Tym razem jednak nieco transport fortepianu odbył się nieco dalej. Paryż to kolejne miejsce na mapie koncertowej Rafała Blechacza do którego wraz z fortepianem mieliśmy okazję zawitać. Już sama informacja, że taki transport będzie realizowany wywołał w nas ekscytację . To miejsce do którego jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji zawitać a które teraz mamy ochotę odwiedzić raz jeszcze ponieważ jest piękne.

Fortepian wyjechał z warszawskiej Filharmonii w niedzielę rano, do Paryża dojechał w poniedziałek. W chwili gdy fortepian był już na deskach Philharmonie de Paris my mogliśmy cieszyć się urokami miasta miłości. Na zwiedzanie nie było za wiele czasu ponieważ fortepian po koncercie musiał wyruszyć w drogę powrotną. I mimo, że wizyta w Paryżu była krótka, nam pozwoliła choć w małym stopniu zaznać uroków tego miasta.