Realizacje

Transport pianin i fortepianów zimą

Czy transport pianin i fortepianów może być bezpieczny zimą? Może ale nie musi.

Odpowiedz jest złożona, gdyż wpływa na to wiele czynników. Jednak dla mniej cierpliwych czytelników w dużym uproszczeniu : transport zarówno pianin jak i fortepianów zimą może być bezpieczny. Przynajmniej z naszą firmą.

W małym skrócie przedstawimy przybliżony proces podczas realizowania zleceń w zimę.

Kwestia pierwsza to temperatura. Naturalnie im większe mrozy tym większe wyzwanie dla nas. Jeśli jednak mówimy o temperaturach ujemnych do około -10 stopni to jest to całkiem bezpieczne. Jako profesjonalna firma gwarantujemy instrumentom ciepłe warunki podczas każdego przejazdu.

Nasze auta wyposażyliśmy w systemy webasto. Co pozwala nawet podczas dłuższego postoju ogrzać powierzchnie ładunkową. Ponadto każde auto a właściwie przestrzeń ładunkowa jest ociepliliśmy materiałami podtrzymującymi temperaturę.

Kolejna kwestia to możliwość podjazdu pod miejsce odbioru i dostarczenia. Odległość którą musimy pokonać z pianinem lub fortepianem z pomieszczenia do samochodu jest ważna. Jeśli nie musimy przejechać na wózku z instrumentem przez całe ,,osiedle”, temperatura nie wpłynie na politurę instrumentu. Naturalnie pianino czy fortepian okrywamy specjalnym pokrowcem na czas przejazdu do auta.

Ważne jest aby instrument w miarę możliwości nie miał gwałtownych zmian temperatury. Zatem podczas transportu również nie może zostać przegrzany aby nie stworzyły się tzw. odparzenia od pasów. Ale aby zmniejszyć ryzyko pod każdy pas wkładamy materiały ochronne.

Pod koniec transportu ogrzewanie zmniejszamy, aby nie dopuścić to wspomnianych gwałtownych zmian temperatur.

Zatem jeśli planujecie koncert lub jakieś inne ważne wydarzenia na ustaloną wcześniej godzinę, zadbajcie o to by instrument zdążył odpocząć po transporcie. Zwykle czas około 2 do 3 godzin jest wystarczający, aby stroiciel mógł rozpocząć swoją pracę.

Szukasz transportu fortepianu zimą w Warszawie? Pomożemy!