Aktualności

Social Media

Przypominamy o naszych kontach w mediach społecznościowych.

Całą naszą galerię zdjęć możecie podejrzeć na naszych profilach

http://www.facebook.pl/MDKTPIF

http://www.instagram.com/mdktransportpianinifortepianow

Nasz hashtag #mdktransport

 

https://twitter.com/MDK_Transport


Profesjonalny transport pianin i fortepianów

Transport instrumentów to wyjątkowe zadanie. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z instrumentami o dużych gabarytach. Niewątpliwie takim jest zarówno pianino jak i fortepian. Ich rozmiary jednak nie świadczą o tym, że są to wytrzymałe sprzęty. Zarówno pianino jak i fortepian to delikatne instrumenty, wymagające precyzji, techniki i doświadczenia. I to właśnie doświadczenie okazuje się tu najistotniejsze.

Nasza firma działa na rynku wiele lat. Nasze doświadczenie to długoletnia współpraca z cenionymi stroicielami, o których mowa w naszej zakładce Współpraca, jak również z salonami sprzedaży, teatrami, Filharmonią Warszawską, Instytucjami muzycznymi, fundacjami, wieloma Szkołami Muzycznymi, restauracjami, muzykami, artystami i oczywiście z każdym indywidualnym klientem. Bierzemy udział przy organizacji koncertów, spektakli i wystąpień dbając o dostarczenie pianin i fortepianów.


Ciekawe osobowości

Kto powiedział, że praca w sektorze – Transport pianin i fortepianów musi być nudna. W naszej pracy mamy przyjemność odwiedzać wyjątkowe miejsca i poznajemy niezwykle ciekawe osobowości.
Tak było i tym razem.
Serdecznie pozdrawiamy Pana Radosława dla którego przenosiliśmy w ostatnim czasie fortepian.


Referencje Szkoły Muzycznej w Łukowie

 

Kolejne referencje trafiają w Nasze ręce. Wspólnie z MDK Przeprowadzki mieliśmy przyjemność brać udział w przeprowadzeniu Szkoły Muzycznej w Łukowie. Zadowolony klient to dla Nas najlepsza reklama i satysfakcja.


Drzewo genealogiczne MDK

Jak wiecie jesteśmy firma rodzinną , czas zatem przedstawić Wam ich członków

Mikołaj Maszewski, to od niego się wszystko zaczęło.
Blisko 20 lat temu rozpoczął swoją działalność oferując szeroki wachlarz transportu oraz przeprowadzek.
Parę lat później odkrył niszę jaką niewątpliwie do dziś jest Profesjonalny transport pianin i fortepianów. Małymi kroczkami i z drobnymi przerwami działał wiele lat.
Dziś co prawda pracownik ale kluczowy w MDK Transport pianin i fortepianów oraz koordynator filii MDK-przeprowadzki.

Krystian Maszewski , obecny ,,prezes” MDK Transport pianin i fortepianów oraz MDK-przeprowadzki. Najważniejszą rolę w firmie, oficjalnie przejął ponad 3 lata temu. Wiele lat zdobywał doświadczenie pod okiem ojca. Pracę w firmie bowiem rozpoczął w wieku zaledwie 13 lat, obejmując funkcje wózkowego. Gdy tylko zdobył pełnoletność rozpoczął wdrażać swoje pomysły i nieoficjalnie kierował rodzinną firmą. Początkowo postanowił skupić się na rozwoju MDK Transport pianin i fortepianów która niewątpliwie zdobyła popularność na rynku transportu instrumentów.
Jednak w trosce o potrzeby wszystkich klientów z biegiem czasu reaktywował drugą filie
MDK-przeprowadzki oferując profesjonalne przeprowadzki. Do dziś wspólnie z całą ekipą MDK stara się sprostać wszelkim oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Każda decyzja jest wspólnie omawiana i podejmowana.
W dalekiej przyszłości rozpocznie przygotowywanie młodszego pokolenia do kontynuowania rodzinnej tradycji.

 

Darek Sobczyński – Szwagier.
Związany z firmą od ponad 2 lat. Podczas nieobecności szefów pełni rolę prawej ręki.
Na co dzień działa zarówno w MDK Transport pianin i fortepianów jak i MDK-przeprowadzki.
Nieustannie dba o wysoki poziom dobrego humoru w pracy jak i po za nią, czego efekty możecie zobaczyć w naszym cyklu ,,MDK między zleceniami”. Aktywnie wspiera działania na rzecz rozwoju rodzinnej firmy.

 


MDK-Przeprowadzki 

Nadmiar pracy powoduje niekiedy, że działamy w dwóch składach. Dlatego każdy członek firmy jest przeszkolony i posiada odpowiednie umiejętności które są niezbędne do profesjonalnego i bezpiecznego transportu pianin i fortepianów .


MDK Transport pianin i fortepianów

z wizytą w Piano Fabryka

Pracujemy na zlecenie prywatnego klienta jak również dla stroicieli i osób zajmujących się sprzedażą pianin i fortepianów.


MDK Transport pianin i fortepianów

MDK-Przeprowadzki

Są dni kiedy ilość pracy wymaga połączenia sił, wtedy własnie korzystamy z pomocy MDK-Przeprowadzki


Transport pianin i fortepianów

Transport pianin fortepianów wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego tak ważne jest by wybierać firmy wyspecjalizowane , które wiedzą jak w prawidłowy sposób przygotować i zabezpieczyć instrument do transportu.


MDK Transport pianin i fortepianów

Profesjonalna firma transportowa

Siła i muskulatura nie są wyznacznikiem w naszej pracy, to technika i doświadczenie czyni nas perfekcjonistami. Dlatego każde zlecenie traktujemy jako kolejną cenną lekcje i możliwość poszerzenia swojej wiedzy. Dzięki temu z pełną świadomością mamy śmiałość nazywać się profesjonalistami.


Zaangażowanie, współpraca, zaufanie

Zaangażowanie to cecha którą bardzo cenimy. Na każdym kroku staramy się zwiększać swoją wiedzę na temat instrumentów, dzielić nowymi pomysłami a gdy trzeba spotykamy się poza pracą by omówić, to co dla nas najistotniejsze – czyli nowe możliwości które ułatwią nam bezpieczny transport pianin i fortepianów.

Współpraca to sukces. Na każdym kroku dbamy o bezpieczeństwo nie tylko własne, ale również współpracowników. Praca przy tak ciężkich ale zarazem delikatnych instrumentach wymaga wzajemnego i bezgranicznego zaufania, które gwarantuje właśnie współpraca.

Zaufanie idzie w parze ze współpracą. Obdarzamy się nim niemalże od początku pracy z każdym z pracowników. Teraz gdy lecą nam kolejne lata wspólnej pracy, to zaufanie jest świadome i bezgraniczne. Wiemy kto, w jakich warunkach lubi pracować najbardziej lub na którą stronę woli nosić instrument. Ta wiedza pozwala nam na swobodne wnoszenie powierzonego nam instrumentu.

W drużynie-rodzinie siła


Done!

Ciąg dalszy nastąpił:)
Co gdy pianino ma znaleźć się na antresoli ale schody nie pozwalają na jego wniesienie?
Mieliśmy okazje stworzyć własna konstrukcje, niczym bob budowniczy , dzięki której pianino znalazło się tam gdzie trzeba. Lubimy nowe wyzwania, choć bywają takie które wymagają przygotowań i zaangażowania całej naszej ekipy czyli również MDK-przeprowadzki. Jak to się mówi w drużynie-rodzinie siła.
Właścicielom instrumentu dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyli i pełna swobodę w zrealizowaniu tego zlecenia.


MDK w trakcie przygotowań do wyjątkowego zlecenia

Palety, pianino, schody i ekipa MDK do pomocy
Co z tego wyszło ?
Już wkrótce więcej zdjęć


MDK Transport Pianin i Fortepianów

Firma MDK to firma rodzinna, z tradycjami. To co nas wyróżnia to wysoka kultura osobista i uczciwość zarówno względem siebie jak i klienta. Dbamy o to by nasze relacje zawsze były pozytywne.


MDK transport pianin i fortepianów


MDK fortepian i dźwig

Już teraz możecie podejrzeć nasze zmagania na kanale YouTube!

https://www.youtube.com/watch?v=k9233rU52GM&sns=fb

 

 


MDK podczas pracy


MDK w Pracowni Pianin i Fortepianów Andrzeja Włodarczyka

Całą relacje możecie zobaczyć na blogu pani Agaty Mierzejewskiej

http://blog.instrumenty.edu.pl/2017/06/23/renowacja-fortepianu-zygmunta-noskowskiego-wyjazd-z-ostromecka/

 

 


Relacja z nagrań w Pałacu w  Ostromecku

Całą relacje możecie zobaczyć na blogu

http://blog.instrumenty.edu.pl/2017/06/23/renowacja-fortepianu-zygmunta-noskowskiego-wyjazd-z-ostromecka/

 

 


Pałac w Ostromecku

Krótka fotorelacja z nagrań do reportażu , w którym mieliśmy przyjemność brać udział.

***

Trochę teorii

Transport towarzyszy ludzkości od samych początków rozwoju cywilizacji a jego klasyfikacji jest wiele, takie najbardziej znane to transport powietrzny, lądowy i wodny. Niewątpliwie specjalizacja jaką się zajmujemy czyli transport pianin i fortepianów jest nietypową formą przewozu na naszym rynku. Instrumenty te są jednymi z cięższych gabarytów, a ich transport wymaga precyzji , doświadczenia, odpowiednich umiejętności i wiedzy na ich temat. Każdy z instrumentów wymaga indywidualnego przygotowania do przewozu, zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami oraz odpowiedniego zabezpieczenia go na samochodzie, który musi być przystosowany właśnie do transportu tego typu sprzętów muzycznych. Ponad to są przewożone na odpowiednio, dopasowanych do swoich długości , saniach . To co zawsze wielu klientów zaskakuje, to fakt , iż to nie siła jest najważniejszą kwestią a technika, którą posiadają osoby związane tylko bezpośrednio z tą właśnie branżą . Tego rodzaju transport nie posiada ram czasowych, w praktyce oznacza to , że odbywa się on zarówno w dzień jak i w nocy a to ze względu na festiwale, koncerty, przedstawienia, eventy na których mamy przyjemność bywać.

Waga takich instrumentów jest bardzo indywidualna, ze względu na fakt czy jest to pianino czy fortepian , ale także ze względu na to jakie są jego rozmiary.

Jeśli chodzi o pianina to rzadko spotyka się egzemplarze o masie poniżej 200 kg. Pianino najczęściej waży w przedziale między 200 – 280 kg. Najlżejsze produkowane pianina metrowej wysokości mogą ważyć poniżej 180 kg, we większości egzemplarzy klasycznej wysokości pianin (108-140cm) waga będzie znacznie przekraczać 200 kg. Najlżejsze są instrumenty rodzimej produkcji (np. Calisia – 180 kg), . Wagi te dotyczą oczywiście klasycznej budowy pianin , nowoczesne cyfrowe ważą nawet poniżej 50 kg.

Natomiast fortepian to najcięższy z popularnych instrumentów. Oczywiście jego waga zależy od jego rodzaju, ponieważ dzielimy je ze względu na ich długości.

        Rozróżniamy fortepiany:

  • Gabinetowe od 140 cm do 180 cm
  • Salonowe od 180 cm do 210 cm
  • Półkoncertowe 210 cm do 240 cm
  • Koncertowe powyżej 240 cm , najczęściej 280 cm.

Jednym z najcięższych fortepianów koncertowych jest FAZIOLI model 308- 308cm, waga około 690 kg stworzony do dużych sal koncertowych i dużych przestrzeni.

Biorąc pod uwagę wielkość i wagę tych instrumentów oraz ich wartość zarówno cenową jak i sentymentalna bo często są to instrumenty które mają kilkadziesiąt lat. Możemy powiedzieć że transport i wnoszenie ich wymaga naprawdę dużego doświadczenia i konsekwencji bo nie zawsze   w bloku jest winda, a klatka nie jest idealnie przystosowana do wnoszenia takich gabarytów, dlatego w takich sytuacjach wspieramy się dźwigiem. Taka operacja wymaga już ludzi na najwyższym poziomie doświadczenia ponieważ każdy najmniejszy błąd może kosztować czasem setki tysięcy złotych. Rekomendujemy tylko profesjonalne firmy zajmujące się  transportem pianin i fortepianów.


Transport fortepianu Bechstein

Zadbaliśmy o to by fortepian Bechstein bezpiecznie dotarł na renowację do  Pracowni Pianin i fortepianów Andrzej Włodarczyk  z Akademii Muzycznej w Łodzi.

Transport piani i fortepianów


MDK vs Dźwig

Praca z takimi instrumentami jak pianino czy fortepian wymaga precyzji, techniki, podstawowej wiedzy o instrumencie i bez wątpienia doświadczenia, którego nam nie brakuje. Dlatego jeśli zależy ci na bezpiecznym transporcie instrumentu nawet w ciężkich warunkach (np. za pomocą dźwigu) wybierz profesjonalną firmę transportową zajmującą się konkretnie transportem pianin i fortepianów!


Zakończenie roku 2016

Rok 2016 zakończyliśmy dużym wyzwaniem które zastało nas w Grudziądzu a z którego jesteśmy dumni , czyli Yamaha 2,45m,
kilkaset kilogramów, na drugie piętro w szkole muzycznej. Nie było by w tym nic trudnego gdyby nie fakt , iż długość instrumentu to 2,45 m a klatki 2,7. Oby następny rok był również tak satysfakcjonujący!

grudziadz


Festiwal F.Chopina w Sulechowie

W tym roku mieliśmy okazję zadbać o to by na Festiwal F.Chopina w Sulechowie, instrumenty mogły dotrzeć sprawnie i bezpiecznie. Doskonale wiemy , że po transporcie instrumentów niezbędne jest ich nastrojenie, o co zadbał pan

Andrzej Włodarczyk z Pracowni Pianin i Fortepianów o którym więcej informacji możecie przeczytać w zakładce Współpraca

festiwal-chopina


MDK vs Dźwig

Czasami koncepcja klienta ”gryzie się” z technicznymi rozwiązaniami architekta, dlatego jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność.


Jak MDK przygotowuje się do pracy

Jesteście ciekawi jak MDK przygotowuje się do tak ciężkiej pracy?
Systematycznie przekraczamy granice swoich możliwości za sprawą morderczych biegów z przeszkodami Runmageddon.

img_0530 mdk1 mdk2 mdk3


 

Poprzednia edycja biegów Runmageddon rekrut 6km

13312728_1131741346934090_3539648923917576630_n


MDK-Przeprowadzki

Świadczymy również usługi w zakresie Przeprowadzki/Transport za pośrednictwem naszej drugiej filii MDK-Przeprowadzki
Zapraszamy do kontaktu!

 

13339619_280165975657005_5076245114744655594_n-ir3fl1ca


MDK w Muzeum Plakatu

13902802_1316434521798104_2330439483275818034_n

Dzielnica Wilanów dba o ”wychowanie muzyczne” swoich mieszkańców a forma MDK służy swoją pomocą. Tym razem dostarczyliśmy instrument na IV edycję festiwalu Wilanów Jazz All Stars’2016. Po koncercie fortepian bezpiecznie dotarł do właściciela.


MDK vs dźwig

13887090_1325795687528654_255186518869622614_n

Czasami koncepcja klienta ”gryzie się” z technicznymi rozwiązaniami architekta (bardzo wąskie schody). My się nie poddajemy. Dzięki szybkiej reakcji klienta (byliśmy w Łodzi), przytomności umysłu Pana od dźwigu i naszemu doświadczeniu mogliśmy zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku opuścić to gościnne miasto.


Delikatne Instrumenty

13872952_1306217169486506_1975185365750111485_n

 

W dn. 4.08 mieliśmy przyjemność obsługiwać imprezę ”Lado na wsi” na której p.Małgorzata Sarbak grała na klawesynie. Instrument ten dostarczyliśmy jak i odbieraliśmy i co najważniejsze wciąż działa.